Jdi na obsah Jdi na menu

Rovná 2012

30. 4. 2012

Tak máme tady zatím nejvzdálenější závod kterého jse náš team zúčastnil ve složení třech strojů, jelo jse do obce Rovná u Pelhřimova vzdálené 140km. Cesta nám s couráky trvala 2.5hodinky a musíme konstatovat že kvalita našich cest na tento směr je opravdu víc než dobrá s Českým Rájem  kde je víc děr na silnici  než ušáku na poli se nemůže rovnat. Obec Rovná je malá vesnička s cca. 60 obyvateli kde se konal 4 ročník Rovenské traktoriády.
Závod začínal jízdou zručnosti kde se projížděl slalom mezi kuželi potom průjezd šikanou a přes prkno které jse muselo přejed pravým zadním kolem a zpět do cíle. Pro diváky zde bylo připraveno spousty doprovodných akci jako např. pití piva na čas, zatloukání hřebíku kde jse disciplíny účastnil i jeden s našeho fan clubu  a skončil na krásném 5místě, dále následovala šnečí jízdá. Pořadatelé nezapomněli ani na děti  i pro ně tady byla řada doprovodných programů a dokonce což se moc na takových akcích moc nevidí dětský koutek pod odborným dozorem. Závod byl rozdělen na 4 kategorie:  terra, traktory do 25km/h a nad 25km/h a kategorie fichtl pro motocykli.  Po odjetí  těchto disciplín následovala projížďka závodní trati dlouhé cca.3km a po návratu do depa ostrý start závodu. Náš team byl s výsledky spokojen Karel Bezouška si dojel na stroji Rikša pro 1.místo  Karel Kofránek na stroji Fofr 08 pro 5.místo a František Karban na stroji Amálka pro 15.místo.  Závod se díky počasí které opravdu přalo povedl i kdýž by trochu deště neškodilo,organizace na této akci byla poněkud  chaotická ale pořadatelé jí na konec zvládli. Ceny na tomto podniku byly opravdu hodnotné.Tímto by jsme se s článkem s této akce rozloučily.