Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sopotnice 2011

22. 10. 2011

Tak sezóna jse nám nachýlila  na svůj letošní konec a sní přišel i poslední závod této sezóny který jsme absolvovaly v Sopotnici jednalo jse o první ročník této akce v obci který jse konal 8.10.2011. Traktoriáda byla rozdělena do kategorii podle obsahu motorů 1.kategorie.do 250ccm  2.kategorie od 250ccm do 1000ccm a 3.kategorie od 1000cm a výš což nás zaujalo protože v žádných závodech jsme se s tímto dělením nesetkaly tak se jednalo o zajímavou změnu. Začátek startu byl naplánován na 10:00hodin, kdy se konala rozprava s jezdci a seznámení s traťí. Po ukončení rozpravy následovaly rozjížďky  po trati, po důkladných rozjížďkách následoval ostrý start. První disciplína byl závod do vrchu po strmé louce  která byla bohužel vlivem  deště mokrá  s menšími dvěma šikanami  po absolvování závodu do vrchu 12 jezdců.  Závod do vrchu byl odjet a následoval průjezd terénním polygonem jak ho nazvali místní který měl dvě kola. Jako poslední disciplína následovalo tažení břemene a potom vyhlášení výsledku které bylo zhruba v 15:00hodin.Fofr tem tuto sezonu zakončil nejlépe jak mohl a skončil na 1.místě ve své kategorii M2. V kategorii M1 skončil na druhém místě František Karban a na třetím místě Karel Bezouška, oba tito jezdci jsou naši kolegové s českého ráje s kterými většinu závodu jezdíme.

Závěrem chceme poděkovat pořadatelům za opravdu hladký a rychlý průběh akce  což na jiných závodech bývá problém, tady když nastal nějaký problém hned byl v záloze  jiný plán, tím jsi závodníci  závod mohli opravdu užít na plno a diváci jsi také přišli na své  a nemuseli koukat na  závodníky a jejich stroje v depu.

 

Tímto posledním odstavcem nekrituzejeme ostatní pořadatele ale píšeme jak to vypadalo na této akci  což se všem velice líbilo  chápeme že organizace je velmi náročná hlavně podle počtu pořadatelů. Ještě jednou děkujeme pořadatelům a loučíme se s touto sezónou  a těšíme se na novou sezónu která nejspíše začne na Vyskři 21.4.2012.

 

Ještě abych nezapomněl jsme kromě první místa získaly i pár vteřin v televizních novinách kde je i Karel Bezouška  na rikše při průjezdu brodem.

Odkaz ZDE:   prima.stream.cz/zpravodajstvi-prima/618578-zpravy-tv-prima-8-10-2011

 

Fotogalerie: carlos8.rajce.idnes.cz/Sopotnice_8.10.2011/

 

Náhledy fotografií ze složky Sopotnice 2011